Projekty uživatelů GORDIC uspěly na soutěži Egovernment The Best 2016

21. listopadu 2016 proběhlo v Obecním domě v Praze vyhlášení výsledků soutěže Egovernment The Best 2016. Každoročně pořádaná akce magazínem Egovernment má za cíl představit nejzajímavější projekty elektronizace veřejné správy.

Projekt Blanska „Smlouvy elektronicky od A po Z“ získal první místo v kategorii „Projekty měst a městských částí“, projekt Třeště „Systém pro evidenci svozů odpadních nádob TKO města Třešť“ obdržel v téže kategorii speciální ocenění. GORDIC se v obou případech podílel na dodávce řešení.

On-line kontrola rozpočtu v Blansku

Cílem blanenského projektu bylo zajistit kompletní online kontrolu nad čerpáním rozpočtu prostřednictvím smluv v souladu se zákonem o finanční kontrole v každém okamžiku jejího životního cyklu a s možností dokumentace každého kroku. Součástí realizace bylo i závěrečné zveřejnění, které splňuje nejen požadavky zákona o zveřejňování smluv, ale zahrnuje i publikaci dalších údajů na webu města.

Třešť: občan má přehled o poplatcích

Díky oceněnému řešení Portálu občana mají obyvatelé Třeště přehled o svých poplatcích zavedením elektronické karty poplatníka. Přes ni totiž mohou obyvatelé sledovat stav poplatkového účtu, své platby přes SIPO nebo počet vývozů své popelnice, to vše z pohodlí domova. Kromě jiného se zde evidují místní poplatky za odpady a za psa.
Do soutěže se přihlásilo celkem 34 projektů v kategoriích centrální projekty, projekty krajů, projekty měst a městských částí a projekty obcí.

Mohlo by se vám líbit...